|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2005-01-30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ByggConstruct Cup
/ DM fri stil |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OFFICIELLA
RESULTAT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal
deltagare: |
222 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tävlingen genomfördes i Gimo eftersom
snötillgången i Storvreta var otillräcklig. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start
nr |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Plac |
|
Namn |
|
|
|
Klubb |
|
|
|
|
|
Totalt |
|
|
|
|
Diff. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D -8 Intervallstart fri stil 1300. Placering
och tid redovisas ej |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
HÄGGLUND Ida |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
ÅSBERG Lovisa |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H -8 Intervallstart fri stil 1300. Placering
och tid redovisas ej |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
THOLÉN Elias |
|
Häverödals
Sportklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
BJERNULF Tobias |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
ENGLUND-ÖHMAN Max |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
BJÖRK Gustav |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
|
|
|
WRETLING Joakim |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
|
|
|
BRAHM Bobby |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 9-10 Intervallstart fri stil 1300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
23 |
|
|
|
|
BÅNGMAN Hedda |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
3:55 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
27 |
|
|
|
|
STORCK Carolin |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
4:12 |
|
17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
22 |
|
|
|
|
JANSSON Malin |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
4:23 |
|
28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
20 |
|
|
|
|
ÖSTERLUND Linnéa |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
4:33 |
|
38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
26 |
|
|
|
|
CASSERLUND
Caroline |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
4:40 |
|
45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
24 |
|
|
|
|
ESKILSSON Julia |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
4:50 |
|
55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
21 |
|
|
|
|
JOELSSON Ingrid |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
6:43 |
|
2:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
25 |
|
|
|
|
NORDBERG Linnéa |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
7:15 |
|
3:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
28 |
|
|
|
|
ÅSBERG Emelie |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
8:04 |
|
4:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 9-10 Intervallstart fri stil 1300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
42 |
|
|
|
|
RÖNNOLS Jens |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
4:04 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
40 |
|
|
|
|
ÖRNEHAG Felix |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
4:13 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
34 |
|
|
|
|
BRAHM Sven |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
4:33 |
|
29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
38 |
|
|
|
|
LINDELL Hugo |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
|
4:45 |
|
41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
36 |
|
|
|
|
BIVSTEDT Gustav |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
4:46 |
|
42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
33 |
|
|
|
|
YTTERBERG Emil |
|
Häverödals
Sportklubb |
|
|
4:48 |
|
44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
32 |
|
|
|
|
WESTERLUND Simon |
|
Häverödals
Sportklubb |
|
|
6:23 |
|
2:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
35 |
|
|
|
|
ERIKSSON Emil |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
8:10 |
|
4:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 11 Intervallstart fri stil 2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
53 |
|
|
|
|
KASTEMYR Rebecca |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
8:43 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
54 |
|
|
|
|
ENGLUND-ÖHMAN
Frida |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
8:53 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
52 |
|
|
|
|
BIVSTEDT Emma |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
9:35 |
|
52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
48 |
|
|
|
|
LANDBERG Sara |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
10:12 |
|
1:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
55 |
|
|
|
|
NORDSTRÖM Stina |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
10:23 |
|
1:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
56 |
|
|
|
|
TORSTENSSON Ida |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
10:34 |
|
1:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
51 |
|
|
|
|
ERICSSON Felicia |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
10:53 |
|
2:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
47 |
|
|
|
|
GERHARDT Viktoria |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
|
12:16 |
|
3:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
50 |
|
|
|
|
RÄÄS Karin |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
13:17 |
|
4:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
49 |
|
|
|
|
WESTERLUND Lina |
|
Häverödals
Sportklubb |
|
|
13:21 |
|
4:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 12 Intervallstart fri stil 2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
67 |
|
|
|
|
HÄGGLUND Lisa |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
8:29 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
70 |
|
|
|
|
NOAKSSON Frida |
|
Knutby
Idrottsförening |
|
|
8:58 |
|
29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
69 |
|
|
|
|
EKMAN Jonna |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
9:18 |
|
49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
63 |
|
|
|
|
JANSSON Amanda |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
9:55 |
|
1:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
68 |
|
|
|
|
JANSSON Madelen |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
10:22 |
|
1:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
66 |
|
|
|
|
PERSSON Sara |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
10:46 |
|
2:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
65 |
|
|
|
|
SKOTT Rebecca |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
10:50 |
|
2:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
61 |
|
|
|
|
ÅKERMAN Lisa |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
11:03 |
|
2:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
62 |
|
|
|
|
JOELSSON Agnes |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
12:14 |
|
3:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 11 Intervallstart fri stil 2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
76 |
|
|
|
|
ÖRNEHAG Viktor |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
8:55 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
83 |
|
|
|
|
JOHANSSON
Alexander |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
9:16 |
|
21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
84 |
|
|
|
|
ELDH Adam |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
|
9:22 |
|
27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
80 |
|
|
|
|
THOLÈN Erik |
|
Häverödals
Sportklubb |
|
|
9:42 |
|
47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
79 |
|
|
|
|
HÅDEN Råbin |
|
Brottby Sportklubb |
|
|
9:45 |
|
50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
81 |
|
|
|
|
ROSÉN Joel |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
9:55 |
|
1:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
77 |
|
|
|
|
LARSEN Leo |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
10:05 |
|
1:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
82 |
|
|
|
|
LUNDQVIST Jesper |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
10:23 |
|
1:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 12 Intervallstart fri stil 2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
87 |
|
|
|
|
GRÖNING Wilhelm |
|
Hedesunda
Idrottsförening |
|
|
7:59 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
101 |
|
|
|
|
BJÖRK Daniel |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
8:25 |
|
26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100 |
|
|
|
|
LEHTONEN Niko |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
8:38 |
|
39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
91 |
|
|
|
|
CASSERLUND Henrik |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
8:55 |
|
56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
90 |
|
|
|
|
NORDBERG Ulrik |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
9:02 |
|
1:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
93 |
|
|
|
|
ERIKSSON Joakim |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
9:07 |
|
1:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
89 |
|
|
|
|
KVARNUNG
Carl-Josef |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
9:17 |
|
1:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
98 |
|
|
|
|
PETTERSSON Robert |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
9:52 |
|
1:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
96 |
|
|
|
|
BONANDER Malkom |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
|
10:03 |
|
2:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
95 |
|
|
|
|
MELIN Erik |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
10:13 |
|
2:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
88 |
|
|
|
|
KORSGÅRDEN
Johannes |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
10:21 |
|
2:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
97 |
|
|
|
|
SALOMONSSON Joel |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
11:22 |
|
3:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
99 |
|
|
|
|
SALOMONSSON
Rasmus |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
13:16 |
|
5:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
94 |
|
|
|
|
BJERNULF Fredrik |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
14:06 |
|
6:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 13 Intervallstart fri stil 2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
108 |
|
|
|
|
SUNDBAUM Matilda |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
7:48 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
113 |
|
|
|
|
JANSSON Julia |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
8:13 |
|
25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
111 |
|
|
|
|
GLASBERG Sara |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
|
8:21 |
|
33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
109 |
|
|
|
|
LUNDÉN Emma |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
8:26 |
|
38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
107 |
|
|
|
|
LAGERFELT Linda |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
8:29 |
|
41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
112 |
|
|
|
|
STORCK Charlotte |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
8:39 |
|
51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
116 |
|
|
|
|
BORN Linda |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
|
8:58 |
|
1:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
117 |
|
|
|
|
TORSTENSSON Sofia |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
9:03 |
|
1:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
110 |
|
|
|
|
CARLSSON Sandra |
|
Knutby
Idrottsförening |
|
|
9:10 |
|
1:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
105 |
|
|
|
|
EVERTS Mikaela |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
14:42 |
|
6:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 13 Intervallstart fri stil 2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
126 |
|
|
|
|
CARLSSON Fredrik |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
7:48 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
124 |
|
|
|
|
BJÖRKLUND Markus |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
7:56 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
129 |
|
|
|
|
BERLIN Mattias |
|
Knutby
Idrottsförening |
|
|
7:57 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
123 |
|
|
|
|
ROSENLUND Oskar |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
8:06 |
|
18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
125 |
|
|
|
|
ERIKSSON Albin |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
8:28 |
|
40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
128 |
|
|
|
|
NORDSTRÖM Pontus |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
8:36 |
|
48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
130 |
|
|
|
|
JONSSON Henrik |
|
Gimo IF Skidklubb |
|
|
9:38 |
|
1:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
122 |
|
|
|
|
JANSSON Martin |
|
Gimo IF Skidklubb |
|
|
10:01 |
|
2:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 14 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
143 |
|
|
|
|
LÖVALD-HELLBERG
Christina |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
15:23 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
141 |
|
|
|
|
JOHANSSON Sandra |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
15:59 |
|
36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
144 |
|
|
|
|
BERGMAN Emma |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
16:38 |
|
1:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
137 |
|
|
|
|
LANDBERG Jenny |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
16:51 |
|
1:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
136 |
|
|
|
|
NORGREN Lisa |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
16:57 |
|
1:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
142 |
|
|
|
|
ERIKSSON Malin |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
17:29 |
|
2:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
140 |
|
|
|
|
LARSSON Johanna |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
17:42 |
|
2:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
135 |
|
|
|
|
SJÖBERG Emma |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
20:02 |
|
4:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 14 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
154 |
|
|
|
|
ROSÉN Henrik |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
15:49 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
151 |
|
|
|
|
BJÖRK Magnus |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
16:20 |
|
31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
150 |
|
|
|
|
OHLSTRÖM Robert |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
16:30 |
|
41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
152 |
|
|
|
|
JANSSON Markus |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
16:55 |
|
1:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
149 |
|
|
|
|
GUSTAVSSON Dennis |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
16:57 |
|
1:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
153 |
|
|
|
|
ÅKERBLOM-ANDERSSON
Tomas |
|
Arlanda-Märsta
Skidklubb |
|
|
18:08 |
|
2:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 15 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
163 |
|
|
|
|
STORCK Sarah |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
14:46 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
160 |
|
|
|
|
LARSEN Lisa |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
14:57 |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
161 |
|
|
|
|
CARLSSON Emma |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
17:17 |
|
2:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
162 |
|
|
|
|
LIND Elin |
|
Strömsbergs
Idrottsförening |
|
|
19:41 |
|
4:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
159 |
|
|
|
|
WALLIN Sofia |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
20:26 |
|
5:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 16 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
166 |
|
|
|
|
BERGMAN Sofie |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
15:44 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
170 |
|
|
|
|
LANDBERG Maria |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
16:46 |
|
1:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
169 |
|
|
|
|
HOLMSTRÖM Elin |
|
Roslagsbro
Idrottsförening |
|
|
17:28 |
|
1:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
171 |
|
|
|
|
SJÖBERG Sara |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
18:49 |
|
3:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
167 |
|
|
|
|
LÄNNEVALL Johanna |
|
Roslagsbro
Idrottsförening |
|
|
19:14 |
|
3:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 15 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
178 |
|
|
|
|
HASSELGREN Klas |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
14:05 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
187 |
|
|
|
|
BERLIN Johan |
|
Knutby
Idrottsförening |
|
|
14:21 |
|
16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
186 |
|
|
|
|
CARLSSON Fredrik |
|
Knutby
Idrottsförening |
|
|
14:37 |
|
32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
179 |
|
|
|
|
KLIMOV Alexander |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
15:10 |
|
1:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
|
|
|
|
BJÖRKLIN Robert |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
15:10 |
|
1:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
185 |
|
|
|
|
OHLSTRÖM Hampus |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
16:12 |
|
2:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
188 |
|
|
|
|
GLASBERG Niklas |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
|
16:28 |
|
2:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
181 |
|
|
|
|
NOAKSSON Niklas |
|
Knutby
Idrottsförening |
|
|
16:35 |
|
2:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
182 |
|
|
|
|
WRETLING Marcus |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
17:28 |
|
3:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
|
|
|
|
PETTERSSON Thomas |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
17:28 |
|
3:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 16 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
193 |
|
|
|
|
NORDSTRÖM Gustav |
|
Gävle Skidkamrater |
|
|
13:48 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
199 |
|
|
|
|
ÅKERBLOM-ANDERSSON
Robert |
|
Arlanda-Märsta
Skidklubb |
|
|
14:17 |
|
29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
196 |
|
|
|
|
STORCK Jonas |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
14:34 |
|
46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
198 |
|
|
|
|
ELDH Victor |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
|
15:55 |
|
2:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 17-18 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
202 |
|
|
|
|
ESKILSSON Malin |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
17:31 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
203 |
|
|
|
|
JANSSON Emma |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
17:33 |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
204 |
|
|
|
|
CASSERLUND
Charlotte |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
18:39 |
|
1:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 19-20 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
208 |
|
|
|
|
SUNDBAUM Mikaela |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
15:34 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
209 |
|
|
|
|
KARLSSON Linda |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
16:32 |
|
58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 21 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
217 |
|
|
|
|
HÄGGLUND
Alexandra |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
|
18:25 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 35 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
220 |
|
|
|
|
JANSSON Susanne |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
20:01 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 45 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
223 |
|
|
|
|
JANSSON Susanne
Kicki |
|
Öregrunds
Idrottsklubb |
|
|
18:02 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
224 |
|
|
|
|
JANSSON Karin |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
19:37 |
|
1:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 17-18 Intervallstart fri stil 10000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
238 |
|
|
|
|
NORBERG Hampus |
|
Häverödals
Sportklubb |
|
|
23:38 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
236 |
|
|
|
|
OHLSTRÖM Erik |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
25:55 |
|
2:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
|
|
|
|
STORK Christofer |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
25:55 |
|
2:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
237 |
|
|
|
|
SUNDBAUM Markus |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
|
26:47 |
|
3:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
230 |
|
|
|
|
HOLMSTRÖM David |
|
Roslagsbro
Idrottsförening |
|
|
28:42 |
|
5:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
233 |
|
|
|
|
ÅKERBLOM-ANDERSSON
Mikael |
|
Arlanda-Märsta
Skidklubb |
|
|
29:22 |
|
5:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
235 |
|
|
|
|
LÄNNEVALL Joel |
|
Roslagsbro
Idrottsförening |
|
|
31:25 |
|
7:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 19-20 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
247 |
|
|
|
|
KASTEMYR Daniel |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
|
40:43 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
245 |
|
|
|
|
PERSSON Martin |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
|
44:29 |
|
3:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
246 |
|
|
|
|
LINDBERG Martin |
|
Öregrunds
Idrottsklubb |
|
|
45:17 |
|
4:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
244 |
|
|
|
|
OLSEN Nils |
|
Bålsta Skidklubb |
|
|
45:42 |
|
4:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 21 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
262 |
|
|
|
|
MATTSSON Jan |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
41:42 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
|
|
|
|
HAGSTRÖM Mikael |
|
Häverödals
Sportklubb |
|
|
41:42 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
260 |
|
|
|
|
THORESSON Mats |
|
Häverödals
Sportklubb |
|
|
42:16 |
|
34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
264 |
|
|
|
|
HEDBERG Nils |
|
Strömsbergs
Idrottsförening |
|
|
42:31 |
|
49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
263 |
|
|
|
|
ÖSTLUND Stefan |
|
Strömsbergs
Idrottsförening |
|
|
43:02 |
|
1:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
258 |
|
|
|
|
JANSSON Ulf |
|
Östervåla
Idrottsförening |
|
|
43:18 |
|
1:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
252 |
|
|
|
|
UTTER Lars |
|
Arlanda-Märsta
Skidklubb |
|
|
43:36 |
|
1:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
250 |
|
|
|
|
AXELSSON Tony |
|
Strömsbergs
Idrottsförening |
|
|
44:13 |
|
2:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
255 |
|
|
|
|
EKMAN Stefan |
|
Strömsbergs
Idrottsförening |
|
|
44:14 |
|
2:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
253 |
|
|
|
|
JOHANSSON Bo |
|
Häverödals
Sportklubb |
|
|
47:38 |
|
5:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
261 |
|
|
|
|
LUNDVALL Kent |
|
Brottby Sportklubb |
|
|
48:36 |
|
6:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
249 |
|
|
|
|
ERIKSSON Fredrik |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
49:07 |
|
7:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 35 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
277 |
|
|
|
|
UTTER Guy |
|
Arlanda-Märsta
Skidklubb |
|
|
42:43 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
269 |
|
|
|
|
DANIELSSON Stefan |
|
Högbo Gymnastik O
IF |
|
|
45:18 |
|
2:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
270 |
|
|
|
|
FORSLUND Åke |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
46:26 |
|
3:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
268 |
|
|
|
|
NORDÉN Björn |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
46:27 |
|
3:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
273 |
|
|
|
|
FRID Anders |
|
Arlanda-Märsta
Skidklubb |
|
|
48:05 |
|
5:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
274 |
|
|
|
|
ÅMAN Torbjörn |
|
Högbo Gymnastik O
IF |
|
|
48:09 |
|
5:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
275 |
|
|
|
|
SEIDL Manfred |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
49:20 |
|
6:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
267 |
|
|
|
|
JANSSON Mats |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
49:53 |
|
7:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
276 |
|
|
|
|
JUTILA Jan |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
|
50:32 |
|
7:49 |
|
|
|
|
|
|
10 |
281 |
|
|
|
|
BIVSTEDT Johan |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
53:46 |
|
11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 40 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
282 |
|
|
|
|
ERIKSSON Anders |
|
Strömsbergs
Idrottsförening |
|
|
48:05 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
284 |
|
|
|
|
SÖLLVANDER Stefan |
|
Gimo IF Skidklubb |
|
|
51:08 |
|
3:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
286 |
|
|
|
|
LÄNNEVALL
Torbjörn |
|
Roslagsbro
Idrottsförening |
|
|
52:21 |
|
4:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
283 |
|
|
|
|
WESTERLUND Peter |
|
Häverödals
Sportklubb |
|
|
1:04:17 |
|
16:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 45 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
291 |
|
|
|
|
LAGERFELT Per |
|
Idrottsklubben Rex |
|
|
40:46 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
289 |
|
|
|
|
HELLBERG Roland |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
50:42 |
|
9:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 50 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
296 |
|
|
|
|
OHLSÉN Peter |
|
Bålsta Skidklubb |
|
|
46:17 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
294 |
|
|
|
|
LINDBERG Björn
Robert |
|
Öregrunds
Idrottsklubb |
|
|
47:19 |
|
1:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
295 |
|
|
|
|
EINARSSON Tomas |
|
Arlanda-Märsta
Skidklubb |
|
|
51:47 |
|
5:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
293 |
|
|
|
|
ANDERSSON Anders
Hugo |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
|
55:10 |
|
8:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 55 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
304 |
|
|
|
|
KYLLÖNEN Riku |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
46:29 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
302 |
|
|
|
|
OLOVSSON Stig |
|
Strömsbergs
Idrottsförening |
|
|
48:13 |
|
1:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
305 |
|
|
|
|
KARLSSON Ingemar |
|
Strömsbergs
Idrottsförening |
|
|
49:50 |
|
3:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
300 |
|
|
|
|
OLOFSSON Sören |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
53:07 |
|
6:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 60 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
306 |
|
|
|
|
JONSSON Jan Olov |
|
Strömsbergs
Idrottsförening |
|
|
46:01 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
308 |
|
|
|
|
TOIVONEN Sven |
|
Öregrunds
Idrottsklubb |
|
|
52:26 |
|
6:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 65 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
312 |
|
|
|
|
LARSSON Ernst |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
|
50:40 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
311 |
|
|
|
|
MELLILÄ Hannu
Ilmari |
|
Arlanda-Märsta
Skidklubb |
|
|
51:50 |
|
1:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
313 |
|
|
|
|
JANSSON Harry
Lars Erik |
|
Björklinge Skid o
Orienteringsklubb |
|
|
57:18 |
|
6:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 70 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
316 |
|
|
|
|
JOSEFSSON Hans |
|
Björklinge Skid o
Orienteringsklubb |
|
|
59:01 |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EJ PLACERADE |
|
|
38 åkare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H -8 Intervallstart fri stil 1300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
LUNDKVIST Lucas |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
LARSSON Totte |
|
Idrottsklubben Rex |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 9-10 Intervallstart fri stil 1300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
|
|
|
LUNDÉN Filip |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
39 |
|
|
|
|
ENGLUND-ÖHMAN
Linus |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
41 |
|
|
|
|
ERIKSSON Jonatan |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 12 Intervallstart fri stil 2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
|
|
|
THEBERG Agnes |
|
Tierps
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 11 Intervallstart fri stil 2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
|
|
|
WRETLING Fredrik |
|
Idrottsklubben Rex |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 12 Intervallstart fri stil 2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
|
|
|
|
LÖVALD-HELLBERG
Martin |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 13 Intervallstart fri stil 2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
|
|
|
|
JONSSON Felicia |
|
Knutby
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
114 |
|
|
|
|
KOLM Jossefine |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
115 |
|
|
|
|
BÅNGMAN Evelina |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 13 Intervallstart fri stil 2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
|
|
|
|
CARLSSON Joakim |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 14 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
|
|
|
|
HÄGGLUND Anna |
|
Idrottsklubben Rex |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
139 |
|
|
|
|
KASTEMYR Linnéa |
|
Månkarbo
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 16 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
|
|
|
|
LARSEN Märta |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 15 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
|
|
|
|
SKOGQVIST David |
|
Knutby
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 16 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
|
|
|
|
KARMAN Peter |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
195 |
|
|
|
|
BRUNELL Gustav |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
197 |
|
|
|
|
NORDSTRÖM Erik |
|
Knutby
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 21 Intervallstart fri stil 5000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
|
|
|
|
GRÜNAU Petra |
|
Häverödals
Sportklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
213 |
|
|
|
|
KARLSSON Åsa |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
214 |
|
|
|
|
KRANTZ Stina |
|
Gimo IF Skidklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
215 |
|
|
|
|
ANDERSSON Sofie |
|
Idrottsklubben Rex |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
216 |
|
|
|
|
JONSSON Fatima |
|
Strömsbergs
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 17-18 Intervallstart fri stil 10000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
|
|
|
|
ERIKSSON Robin |
|
Knutby
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
232 |
|
|
|
|
KARLSSON-MOOD
Linus |
|
Roslagsbro
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
234 |
|
|
|
|
LARSSON-LÖFQVIST
Daniel |
|
Sundbybergs
Idrottsklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
240 |
|
|
|
|
LUNDH Tomas |
|
Gimo IF Skidklubb |
|
BRUTIT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 21 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
|
|
|
|
NORLING Niclas |
|
Strömsbergs
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
254 |
|
|
|
|
ERIKSSON Per Erik |
|
Studentidrotten i
Luleå |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
257 |
|
|
|
|
THORESSON Per |
|
Häverödals
Sportklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
259 |
|
|
|
|
MATTSSON Mikael |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 35 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
|
|
|
|
JAKOBSSON Johan |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
279 |
|
|
|
|
WÄNSTRAND Anders |
|
Vassunda
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
280 |
|
|
|
|
ERIKSSON Erik
Stefan |
|
Björklinge Skid o
Orienteringsklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 40 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
|
|
|
|
SÖDER Torbjörn |
|
Brottby Sportklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 55 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
|
|
|
|
HOLMBERG Leif |
|
Storvreta
Idrottsklubb |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 60 Intervallstart fri stil 15000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
|
|
|
|
ÅBERG Elis |
|
Strömsbergs
Idrottsförening |
|
EJ START |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2005-01-30 /
Storvreta (SWE) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Data
processing by SSF Timing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generation
Date: |
|
|
2005-01-30 |
|
Time: |
17:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|